ایزوگام های تولید شده در ایران بر اساس مواد تشکیل دهنده ان به دو نوع پلیمری BPP و دمیده BOP و بر اساس نوع لایه به دو نوع تک لایه و دو لایه تقسیم می شوند و برای مناطق معتدل و گرمسیری و  مناطق سردسیر تولید می شوند.

بر اساس مواد تشکیل دهنده
1.ایزوگام پلیمری BPP:

که از قیر خالص ۷۰–۶۰ تشکیل شده و عنصر اصلی در این نوع ایزوگام قیر خالص ۷۰–۶۰ است که دارای کیفیت بسیار بالایی نسبت به ایزوگام دمیده می باشد.

قیر خالص ۷۰–۶۰ از پالایش نفت خام به دست می‌آیند. در اثر حرارت دادن نفت خام، بنزین، حلالهای نفتی، نفت چراغ، نفت گاز و سایر روغنهای سبک آن در برجهای تقطیر پالایشگاه جدا شده و در گرمای بیش از حدود ۳۸۰ درجه (در فشار عادی) قیر آن به جا می‌ماند که به صورت جامد یا نیمه جامد است. قیرهای خالص، با درجه نفوذشان نامگذاری شده‌اند. قیر ۶۰/۷۰ در آب‌بندی بام به مصرف می‌رسد.

مواد تشکیل دهنده ایزوگام پلیمری: قیر خالص ۷۰–۶۰، پلی آستر، تیشو، لایه آلومینیم ۱۴ الی ۱۶ میکرون، پلاستیک پشت لایه ایزوگام، پودر تالک، مواد APP درجه ۱ و ۲، پوشال گونی پلاستیکی

2.ایزوگام دمیده BOF:

ماده اصلي اين نوع ايزوگام قير دميده است که از دميدن هوا به يک مازوت يا نفت کوره به دست مي آيد و به نسبت ايزوگام پليمري کيفيت پايين تر وعمر کم تري دارد.

قیر دمیده:

قیر دمیده از دمیدن هوای داغ به مازوت به دست می‌آید. در این فرایند، هوای داغ با دمای ۲۰۰ تا ۳۰۰ درجه سانتی‌گراد توسط لوله‌های سوراخ‌دار به محفظه حاوی مازوت دمیده می‌شود. در اثر انجام این فرایند، اتم‌های هیدروژن موجود در مولکول‌های هیدروکربورها، با اکسیژن هوا ترکیب می‌شود و با تشکیل آب، عمل بسپارش اتفاق می‌افتد. قیر دمیده نسبت به قیر خالص دارای درجه نفوذ کمتری است، درجه نرمی بیشتری دارد و حساسیت کم تری نسبت به تغییرات دما دارد. این نوع قیر بیشتر در ساختن ورق‌های پوشش بام، باتری اتومبیل و اندودکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. علامت اختصاری قیر دمیده R می‌باشد. مثلاً قیر ۸۰/۲۵ R به معنای قیر دمیده با درجه نرمی ۸۰ و درجه نفوذ ۲۵ می‌باشد.

مواد تشکیل دهنده ایزوگام دمیده :قیر دمیده، پلی آستر، تیشو، لایه آلومینیم ۱۴ الی ۱۶ میکرون، پلاستیک پشت لایه ایزوگام، پودر تالک

تقسیم‌بندی ایزوگام بر اساس نوع لایه‌ها (تیشو و پلی آستر):

ایزوگام تک لایه (شامل پلی استر دوخته): این نوع ایزوگام به نسبت ایزوگام دو لایه ظریف تر و قابلیت انعطاف پذیری بیشتری دارد.

ایزوگام دو لایه (شامل تیشو و پلی استر): این نوع ایزوگام ضخیم‌تر از نوع تک لایه بوده و دارای استحکام بیشتری می‌باشد.

تقسیم‌بندی ایزوگام بر اساس روکش روی آن:

ایزوگام با روکش آلومینیم: با توجه به روکش آلومینیمی، این نوع ایزوگام در جاهایی که در تابش نور مستقیم آفتاب است کاربرد زیادی دارد.

ایزوگام بدون روکش آلومینیم: این نوع ایزوگام بیشتر جهت عایق کاری سرویس‌های بهداشتی، پی و… به کار می‌رود.

ایزوگام با روکش شن: این نوع ایزوگام بیشتر در جاهایی با تردد بالا به کار می‌رود که با توجه به رنگی بودن شن های آن جلوه بصری زیبایی ایجاد می‌کند

ایزوگام با روکش طرح دار: این نوع ایزوگام بیشتر برای نمای کناری ساختمان استفاده می شود و جنس روکش ان پلاستیکی می باشد.

بر اساس وضیعت اب و هوایی
  • عایق رطوبتی نوع O ویژه مناطق گرمسیر و معتدل (مقاومت در برابر سرما ۵+ و در برابر گرما ۹۰+)
  • عایق رطوبتی نوع O ویژه مناطق سردسیر (مقاومت در برابر سرما صفر درجه و در برابر گرما ۸۰+) .

 

برای مشاوره رایگان در مورد خرید و نصب انواع ایزوگام استاندارد دلیجان و ایزوگام های تهران،مشهد،تبریز،ارومیه و سایر شهرها و اطلاع از قیمت روز ایزوگام میتوانید با ما  تماس بگیرید.
دفتر : 77342382
مدیریت : عبدی : 09122871245
انواع ایزوگام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما